Papierowy Motyl

Sesje indywidualne

Start Akademia Wydawcy Sesje indywidualne

Sesje indywidualne

Mentoring, czyli jak wydać własną książkę

Wydawcy nie mają czasu na “zabawę” z autorem. My mamy, ponieważ wiemy, jak bardzo może zyskać tekst, jeśli twórca ma odpowiednie mentalne przygotowanie do bycia Pisarzem (przez duże “P”!). Jeśli masz pomysł, ale nie wiesz co dalej, masz zbyt głośnego wewnętrznego krytyka, książka nagle skręca w nieznane… mentoring jest dla ciebie. Skorzystaj, jeśli piszesz lub chcesz napisać i wydać książkę beletrystyczną, poetycką lub poradnik czy książkę specjalistyczną.

Najlepsze wydawnictwo dla self-publisherów

Jak wydać własną książkę – krok po kroku

Napisz najlepszą wersję swojej książki i poczuj się pewnie jako pisarz.
Pożegnaj lęki, które towarzyszą pisaniu i wydawaniu własnej książki. Dzięki konsultacji z doświadczonym wydawcą, a zarazem cenioną autorką, zrozumiesz proces wydawniczy. Zdecydujesz, czy wolisz przeprowadzić go samodzielnie, czy oddać w ręce profesjonalisty. Koniec końców wygrasz z wewnętrznym krytykiem i uzbroisz się w oręż przeciw krytyce osób trzecich.
Brzmi dobrze? Jeśli masz wątpliwości lub brakuje Ci wiedzy i doświadczenia w byciu twórcą, nie wiesz czy to, co napisałeś zdobędzie serca wydawcy i czytelników, skorzystaj z Konsultacji dla pisarzy.

Jak pisać, by mnie wydawano, kupowano, czytano? Szukałam odpowiedzi przez dziesięć lat. Znalazłam! Jest prosta i wspaniała, ale jej zastosowanie wymaga pięknej, pełnej pasji pracy ze sobą jako twórcą i z tekstem, który kreujesz.

Skorzystaj!

Konsultacja dla pisarzy to wsparcie dla ciebie ode mnie w zakresie:

Omówimy jak pisać, co pisać i w jakim gatunku najłatwiej dla ciebie i najciekawiej dla czytelnika przedstawić temat przewodni książki; wspólnie określimy jak zbudować postaci zapadające w pamięci, z którymi zwiąże się emocjonalnie czytelnik, a recenzenci będą pod wrażeniem ich biografii i unikalnych cech charakteru.

Przywrócę ci wiarę w to, że możesz czuć się ekspertem w swojej dziedzinie i powinieneś napisać książkę, w której przekażesz swoją wiedzę i/lub doświadczenie innym, dzięki czemu przyniesiesz pomoc wielu czytelnikom; wskażę drogę do odpowiedniego zapisu twojej historii, którą możesz się podzielić w książce; doradzę jak przygotować odpowiedni plan, skonsultuję już istniejącą treść książki pod względem formalnym, część merytoryczną zostawiając tobie; podpowiem jakich tematów w książce jest za mało, co pomoże zmienić jej rytm tak, aby stała się poradnikiem numer jeden.

Podpowiem w jaki sposób podejść do pracy w zakresie tak niezwykłego gatunku, jak rozmawiać z bohaterem żyjącym, którego życie opisujesz; pomogę określić co może wnieść powiew świeżości do treści twojej książki i w jaki sposób ją uzupełnić, aby czytelnicy po jej przeczytaniu poczuli, że wiedzą o postaci z książki tak dużo jak o swoich bliskich.

Codziennie do wydawców spływa kilkadziesiąt maili z propozycjami wydawniczymi, nie wszystkie z nich są czytane. Podpowiem jak przygotować konkretnie twoją książkę do wydania, ale przede wszystkim przedstawię jakie zasady panują na rynku wydawniczym, abyś z twórcy stał się pisarzem ŚWIADOMYM. Po co ci to? W tym przypadku obowiązuje proste równanie: ŚWIADOMOŚĆ = CUDA. Sprawdzone przez kilkadziesiąt osób.

Zasady panujące na rynku dystrybucji książek są dość specyficzne, niestety dużo w nich niesprawdzonych informacji, przestarzałych stereotypów i zwyczajnego okłamywania się we wzajemnej relacji: autor-wydawca-dystrybutor-księgarnia w różnych konfiguracjach. Jak uniknąć chaosu i bezbłędnie trafić do księgarń i jaka forma dystrybucji będzie dla twojej książki idealna? Z chęcią odpowiem na te pytania.

Czy książki sprzedadzą się bez promocji? Jeśli twierdzisz, że tak to nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć ci powodzenia. Nasze doświadczenie pokazuje zupełnie co innego. Promować trzeba nie tylko książki, ale i ich autorów. To must have współczesnego rynku wydawniczego. Jakie rodzaje promocji są dla ciebie i twojej książki najlepsze i jak zrobić, by o tobie mówiono? Z chęcią podpowiem.

Dodatkowe obszary konsultacji

 • Praca nad sobą przed i w trakcie pisania książki
 • Praca nad adaptacją książki na potrzeby teatru lub telewizji
 • Praca nad przekładem książki na inne języki i szukaniem agenta lub wydawcy za granicą

Co zyskasz, korzystając z konsultacji dla pisarzy?

 1. Napiszesz najlepszą wersję swojej książki.
 2. Poczujesz się pewnie jako pisarz.
 3. Pozbędziesz się lęków, związanych z pisaniem i wydaniem własnej książki.
 4. Nauczysz się radzić z wewnętrznym krytykiem a także z krytyką ze strony osób trzecich.
 5. Zdobędziesz wiedzę co zrobić, by twoja książka znalazła wydawcę oraz jak najlepiej wydać ją samodzielnie.

Jeśli masz wątpliwości lub zwyczajny brak wiedzy i doświadczenia w byciu twórcą i nie wiesz czy to, co napisałeś zdobędzie serca wydawcy i czytelników, skorzystaj z Konsultacji dla pisarzy.

Dlaczego współpraca ze mną będzie dla ciebie wartościowa?

 • Jestem wydawcą działającym na rynku wydawniczym od 10 lat, za co otrzymałam kilka nagród biznesowych.
 • Pomogłam zaistnieć dziesiątkom pisarzy z Polski i z zagranicy.
 • Wydałam ponad 150 książek polskich i zagranicznych autorów.
 • Konsultowałam wielu twórców, przygotowujących się do pisania i już piszących własne książki, są wśród nich osoby znane z pierwszych stron gazet.
 • Jestem pisarką, publikującą własne książki od 10 lat, a moje książki dostają pozytywne recenzje i nominacje do prestiżowych nagród literackich.
 • Moje książki były wydawane przez rozmaite wydawnictwa, a doświadczenie, które wyniosłam z pracy z nimi, pozwoliły mi być w tym miejscu, w którym jestem: wiem, jak wyboista może być droga pisarza, wydającego swoje książki zarówno w wydawnictwach tradycyjnych, vanity, jak i wydając książkę samodzielnie.
 • Będąc jednocześnie pisarką i wydawcą, w sposób organiczny łączę marzenia twórcy i realizm wydawcy – dam ci wiedzę, dostosowaną do twoich potrzeb.
 • Jestem zapraszana do wywiadów na portalach lifestylowych, w prasie kolorowej, w dziennikarz lokalnych i ogólnopolskich, w rozgłośniach radiowych, wywiadach telewizyjnych. Wiem jak wypromować siebie i swoją książkę i uczę tego z dobrym skutkiem.
 • Przede wszystkim mam odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje, by pełnić rolę mentora i pomóc ci w przygotowaniach najlepszej wersji twojej książki.

Jeśli chcesz iść szybkim marszem po swoje marzenie, skorzystaj z konsultacji. Dzięki niej ominiesz wyboistą drogę i zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Skontaktuj się