Styczeń w Klubie Książki
Styczeń w Klubie Książki to nowe wzmacniające treści, wywiady i podcasty. No i nowe pomysły, których realizacją zajmujemy się już od lutego. Gdy patrzę wstecz, widzę, jak mocno i z przytupem zaczął się Nowy Rok. Daje nam wiele możliwości, rozwija i zachęca do działania w sferze literatury i kultury. To nie jest łatwe, ale jest bardzo przyjemne.
Rozpoczęliśmy wywiadem z Piotrem Bielskim (odcinek 11), joginem śmiechu, autorem książek, m.in. “Życie na lekko”, w której pokazuje jak codzienne czynności, a nawet troski mogą być interpretowane na pozytywnie. Po co? Ponieważ to bardzo pomaga w życiu, sprawia, że faktycznie żyjemy lekko, w przepływie i dobrostanie. Z kolei Aldona Wleklak (odcinek 12) opowiedziała o śledztwie, jakie przeprowadziła po to, by napisać reportaż “W niewoli Tindera”. Wywlokła na światło dzienne oszustwa, których dopuszczają się mężczyźni, rozkochujący w sobie panie, szukający partnera. Reportaż Aldony opisuje prawdziwe historie kilku kobiet, które padły ofiarami tych przestępców. Często, przecierając oczy ze zdumienia, słysząc o takich opowieściach, pytamy: “jak to się mogło stać?”. Ciekawa jest perspektywa ofiar. Reportaż podsumowuje wypowiedź psycholożki i detektywa Rutkowskiego. W kolejnym odcinku porozmawialiśmy z Angeliką Szczęśniak (odcinek 13). Tematem rozmowy była książka, nad którą obecnie pracujemy, a wyszła już w formie audiobooka. Nosi tytuł “Widzę cię. Dotyk duszy”. To powieść obyczajowa z elementami treningu mentalnego. Autorka jest trenerką, pracującą z kobietami i mężczyznami nad poszukiwaniem sensu, nowej perspektywy i własnej prawdy w biznesie i życiu prywatnym. To bardzo inspirująca rozmowa. Zamknęliśmy miesiąc wywiadem z Kamilą Goszczyńską (odcinek 14), autorką, która reprezentowała grupę samowydawcy.pl, zrzeszającą pisarzy, którzy wybrali samodzielną drogę do wydania własnych książek. O blaskach i cieniach samodzielnego wydawania, o nadziejach, branży wydawniczej i o tym, jak łączyć proces twórczy z wydawniczym, opowiedziała właśnie Kamila.
Oprócz tego rozwijamy nasze bajki charytatywne, na naszym kanale Youtube, można posłuchać już trzech odcinków, które cieszą się popularnością. Pojawił się też nowy cykl podcastów “Strefa ZEN”. Są to medytacje, wizualizacje i rozmowy o uważności i wsłuchiwania się w siebie. Zapraszamy do słuchania.
Klub książki ewoluuje, już jest dostępny w postaci podcastów na platformach streamingowych: Empik Go, Audioteka, Spotify. W ramach Klubu Książki planujemy produkcję audiobooków z poezją! A to nie byle co! Czy będziemy prekursorami? Na pewno! O szczegółach w lutowym podsumowaniu działania Klubu Książki!
KLUB KSIĄŻKI jest programem wspieranym przez Kluby Czytelnika w wybranych sklepach Interoarche i Bricomarche. Naszą misją są wzmocnione działania na rzecz promocji czytelnictwa i promocji twórców. Widzimy ogromną potrzebę w tych działaniach, dlatego tym chętniej tworzymy projekty, których ideą jest dyskusja i pokazywanie tych, którzy tworzą książki.